Aldrin Edwin Eugene (později Aldrin Buzz)
8/2010
 * 20. ledna 1930 v Montclair, stát New Jersey, USA

Americký vojenský pilot a astronaut, plukovník USAF v.v.. Druhý člověk, který vstoupil na povrch Měsíce.

Vystudoval na Montclair High School a poté navštěvoval od r.1947 vojenskou akademii United States Military Academy ve West Point, kterou v roce 1951 absolvoval. Jako voj. pilot létal od r. 1956 v Korejské válce na strojích F-86 Sabre. Má na kontě dva sestřely letounů MiG-15. Poté, co opustil Koreu, působil jako instruktor na základně Nellis v Nevadě a také na U. S. Air Force Academy. Potom byl převelen do Evropy. Působil v Německu, kde na základně Bitburg létal na strojích F-100 Super Sabre.

Armádní službu přerušil kvůli studiu na Massachusetts Institute of Technology, kde získal v roce 1963 doktorát z astronautiky.

V témže roce byl vybrán do třetí skupiny astronautů. 
- První let - Gemini 12 (11. listopadu 1966 - 15. listopadu 1966). Byl druhým pilotem.
- Druhý let - Apollo 11 (16. července 1969 - 24. července 1969). Aldrin měl funkci pilota měsíčního modulu. Dalšími členy posádky byli Neil Armstrong a Michael Collins. Po Neilu Armstrongovi vystoupil Aldrin, jako druhý člověk, na povrch Měsíce.

Po těchto dvou kosmických letech se vrátil zpět k letectvu a vojenskou službu ukončil v r. 1972. Nadále působil v soukromém sektoru (např. pracoval pro Volkswagen).

V roce 2002 ho prezident George W. Bush jmenoval do Prezidentské komise pro budoucnost leteckokosmického průmyslu Spojených Států (Presidential Commission on the Future of the United States Aerospace Industry).

V současnosti působí v Národní vesmírné společnosti (National Space Society). Je majitelem společnosti Starcraft Enterprises.

Aldrin má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a v r. 2000 byl zapsán v Ohiu do National Aviation Hall of Fame (Národní letecká síň slávy).