AEROFILATELIE - ČR 2014
18.10.2015


ZPĚT

15. prosince 2014 -  jubilejní letecká pošta Praha - Frankfurt am Main - Praha k 50 letům linky.
Filatelisté z Javorníku, spolu s německými aerofilatelisty zorganizovali leteckou poštu k výročí této stále provozované linky.
 
 - Praha - Frankfurt am main, zatím zásilky nedoručeny
   - Frankfurt am Main - Praha, český kašet černý, německý kašet fialový, 2x DR
 

6. a 7.12. 2014 -  první let spol SmartWings na lince Praha - Dusseldorf a zpět.
   - Praha - Dusseldorf, 6.12.2014, přítisk na zásilce, kašet červený, 2x DR
   - Dusseldorf - Praha, 7.12.2014 přítisk na zásilce, kašet modrý, 2x DR
Organizovali němečtí aerofilatelisté.
S odlišným kašetem (žlutým) byly tímto letem přepraveny i zásilky ze zrušeného prvního letu Karlovy Vary - Dusseldorf (spol. Germania)
 

15. 9. 2014 -  první let ČSA na lince Hamburg - Goteborg a zpět.
   - Hamburg - Goteborg, přítisk na zásilce, kašet černý, 2x DR
   - Goteborg - Hamburg, přítisk na zásilce, kašet červený, 2x DR
Organizovali němečtí aerofilatelisté.
„Mezi Göteborgem a Hamburkem neexistuje přímé letecké spojení, i když potenciál a poptávka po této službě na švédském i německém trhu je. Proto jsme se po pečlivých obchodních analýzách rozhodli přidat ke stávající lince mezi Prahou a Hamburkem další dva produkty: pravidelné lety mezi Göteborgem a Hamburkem, a také spojení mezi Prahou a Göteborgem,“ uvedl Jozef Sinčák, místopředseda představenstva Českých aerolinií odpovědný za obchod a marketing.očínaje včerejškem zahájily ČSA prodej letenek na novou linku z Prahy a to do švédského města Göteborg. Pravidelný provoz letounem ATR 72 (kapacita 64 cestujících) pak bude zahájen 15.9.2014 při frekvenci šesti letů týdně. Let bude mít půlhodinové mezipřistání v Hamburku, bez nutnosti vystoupení cestujících z letadla."  
 

 

17.2. 2014 -  první let spol Germania na lince Dussedlof - Karlovy Vary a zpět.
Lety byly zrušeny objednatelem. Zásilky byly nakonec přepraveny 7.12.2014 prvním letem spol. SmartWings Dussledorf - Praha a zpět. 
 
 - Dusseldorf - Karlovy Vary, přítisk na zásilce, kašet o zrušení hnědý a zelený a kašet 7.12. (Dusseldorf - Praha) žlutý, 3x DR
   - Karlovy Vary - Dusseldorf, přítisk na zásilce, kašet o zrušení hnědý a zelený a kašet 7.12. (Praha - Dusseldorf) žlutý, 3x DR (původní DR Karlovy Vary s chybným datem 17.3.2014)
 Organizovali němečtí aerofilatelisté.
 

30.1.2014, Příležitostná letecká pošta na ZOH Soči, přeprava zásilek s olympijskou výpravou. Organizovala odborná společnost Olymsport. Vyplaceno příležitostným výplatním otiskem k OH.