AEROFILATELIE - ČR 2013
6.3.2016


ZPĚT

13.8.2013, příležitostný let k návratu stíhačů do vlasti (13.8.1945)
Organizovala firma Eduard z Obrnice (u Mostu) jako marketingovou a vzpomínkovou akci.
Zásilky přepraveny na trase Most - Praha, Kbely - jedná se o soukromé FDC přepravené příležitostným letem. Zásilky přepravil stroj An-2 (OK-HFL. provozovatel
-Heritage of Flying Legends).
Bez příchozího razítka - zatím neregistrována zásilka předaná po letu k další poštovní přepravě. Počet přepravených zásilek - dle propag. materiálů několik tisíc)
"Partnerem pro využití prostor Leteckého muzea byl Vojenský historický ústav AČR. Dalšími spolupracujícími subjekty byly Vzdušné síly Armády České Republiky, společnost , piloti a majitelé doprovodných Zlinů a fotografické C-172, Aeroklub
Most, Česká pošta, Aeromedia a Sdružení Československých zahraničních letců 1939-45. Všem za to patří velký dík!"
"Tento den se konal vzpomínkový let 7 letounů z Mostu na základnu Vzdušných sil AČR v Praze-Kbely. Hlavní letoun, historický dvojplošník An-2, v doprovodu šestice letounů Trenér přivezl kromě části zásilek se stavebnicí Naši se vracejí také poštovní známky a pamětní obálky, které v ranních hodinách orazítkovala příležitostným razítkem pracovnice pošty Most. Již hodinu před plánovaným časem přistání letadel se na akci scházeli modelářští nadšenci, filatelisté a veřejnost a netrpělivě vzhlíželi k nebi."
 
19. 8. 2013 balonová let Vyšší Brod - Lipno nad Vltavou
K letu byly připuštěny speciální dopisnice i jiné nezapsané zásilky v zákl. hmotnostním stupni a rozměru, vyfrankované podle místa určení. 
Organizovalo Poštovní muzeum, Klášter 136, 382 73 Vyšší Brod.
Let absolvoval balon OK-1925 s pilotem Tomášem Stejskalem a cestujícími Milanem Ducho (manažer ČP Obvod Český krumlov) a Tomášem Kavkou z Poštovního muzea.

29.5.2013 vyšla příležitostná celinová dopisnice k balonovému letu "Zemská výstava Jižní Čechy a Horní Rakousko 2013". Hodnota A (tuzemsko).